Sigara ve diğer tütün ürünlerini kullanmanın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri

Sigara ve diğer tütün ürünlerini kullanmanın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri iyi bilinmektedir. Sigara içenlerin yarısından çoğu sigaraya bağlı bir nedenle hayatını kaybeder. Sigaraya bağlı ölüm nedenleri arasında çeşitli kanserler, akciğer ve kalp hastalıkları ile inme (felç) sigara içen kişilerde en sık görülen ölüm nedenleridir. Hayati önemi olan sağlık sorunlarına yol açmanın ötesinde sigara kullanmanın çok ciddi bir de ekonomik yükü söz konusudur. Bu nedenle sigara ve diğer tütün ürünlerinin kullanılmasını azaltabilmek için çok çaba gösterilmesi gerekmektedir.

Sigara içiminin kontrolü amacı ile üç türlü yaklaşım yapılabilir:
(1) Sigara alışkanlığını edinmemek için çaba gösterilmelidir
(2) Sigara içenlere bırakmaları için destek verilmelidir
(3) Sigara dumanından pasif olarak etkilenenler korunmalıdır.

Sigaranın ve tütün ürünlerinin zararları hakkında bu konulara sigarayı bırakmak ile alakalı bölümümüzden ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sizde elektronik sigara ile sigarayı bırakarak Sağlıklı bir hayata başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sigara Bağımlılığı Testi başlıklı makalemizde Sigara Bağımlılığı Testi, sigara bağımlılık testi ve sigara testi hakkında bilgiler verilmektedir.

http://www.elektroniksigara.com/24/sigara-ve-diger-tutun-urunlerini-kullanmanin-insan-sagligi-uzerindeki-olumsuz-etkileri.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>